top of page

Раді Вас вітати!!!

              На сторінці

         "Кабінету тифлопедагога"

                             Ви можете:

 

                                дізнатися

  • про цікаве та змістовне життя вихованців груп "Малятко" та "Пізнайко;

                                  знайти

  • поради щодо особливостей виховання дітей з порушеннями зору як у закладі освіти, так і вдома;

                                відвідати

  • Кейс-фото;

                               здійснити

  • екскурсію тифло- та ортоптичним кабінетами;

                               залишити

  • запитання

  • відгуки

  • пропозиції

 

Ми будемо раді, якщо спілкування з нами відкриє можливості активного пізнання Вашою дитиною навколишнього світу.

З кожною групою дітей, які мають порушення зору, працює вчитель-дефектолог (тифлопедагог)

 

              У нашому  закладі дошкільної освіти це:

Копия IMG-8f0687b0e05a3ca750a080ec96c7bfd7-V.jpg
IMG_20210921_125912.jpg

Тєплова Людмила Олександрівна

Педагогічний стаж: 44 роки
категорія: вища
звання: "вчитель-методист"

 

Лазебна Наталія Іванівна

Педагогічний стаж: 44 роки
категорія: вища

 

Тифлопедагоги дитсадка є провідними спеціалістами, які координують та спрямовують корекційно-освітню роботу в дошкільному закладі, яка спрямована на розвиток пізнавальних можливостей зорового аналізатора. Вона запобігає виникненню вторинних відхилень, формує у дітей компенсаторні способи сприйняття.

ап.jpg

Допомога дітям з порушенням зору з боку вчителя-дефектолога (тифлопедагога) та самих батьків

 

       Зір – одна з найуразливіших систем людського організму. Діагностика очних захворювань може відбуватися уже в перші дні життя. Чим раніше є точна діагностика, тим ефективнішими будуть усі процедури. Лікування дитини включає в себе також консультації батькам, встановлення взаємної довіри між батьками і лікарем, батьками й іншими спеціалістами: лікарем-офтальмологом, ортоптистом та вчителем-дефектологом (тифлопедагогом).

Що ж робить тифлопедагог?

Під час корекційно-відновлювальної роботи учитель-дефектолог розвиває у дітей з порушенням зору пізнавальні процеси та формує різні види компетентностей: сенсорику, мовлення, рухові й трудові вміння та навички.

Гра є провідною формою занять тифлопедагога з дітьми та спрямована на розвиток зорових функцій:

  • гостороти зору,

  • розвитку окорухаючої функції

  • розвитку бінокулярного та стереоскопічного зору.

  • формуванні просторових уявлень, розвитку функцій розрізненні кольорів, форм, величини,

  • розвитку психічних процесів,

  • всебічний розвиток дитини.

Для забезпечення повноцінної роботи в тифлогрупах створена система взаємозв’язку: вихователів, вчителя-дефектолога (тифлопедагога), лікаря – офтальмолога, медичної сестри з фізіотерапії, практичного психолога, інструктора з фізичного виховання, музичного керівника, помічника вихователя та батьків вихованців.

Але батькам слід пам’ятати, що велику частину часу дитина проводить не в дитячому садку, а й в родині. Тому одні заняття дефектолога з дитиною не дадуть такого результату, який можна отримати при тривалій та цілеспрямованій роботі фахівця спільно з батьками.

    Лише плідна співпраця стане найважливішим каналом опанування знань і навичок та повноцінного розвитку дитини.

Крім занять з дитиною дефектолог проводить консультування батьків, під час якого батьки навчаються необхідним прийомам виховання і навчання своєї дитини. Так що, дорогі батьки, знайте, що дефектолог може зробити багато для розвитку Вашої дитини, але він не зможе замінити йому вас у повсякденному житті.

Подякою за Ваше терпіння, турботу і любов буде щаслива посмішка Вашої дитини!

Надалі ми будемо дистанційно знайомити вас із матеріалами авторського проєкту для батьків «EYES», в якому можна буде знайти рекомендації та поради тифлопедагогів про те, як берегти зір дитини як в дитсадку, так і вдома.

      "Ми за мирне небо - нам війни не треба!"
Війна - найстрашніша подія в житті людини, а особливо дитини. І в цей час звучать найстрашніші та болючі слова: вибухи, загарбники, снаряди, окупанти, вони перевертають душу, спричиняють невимовний біль. Як важливо жити в мирі, дружити та берегти мир на землі. Наші діти навчилися цінувати мир, спокій, добро. З часом, через біль та тривоги прийшло розуміння слова "МИР", у кожного воно своє. Про це говорили вихованці старшої групи №8 для дітей з вадами зору під час відзначення Дня миру.   

 Краще один раз побачити, ніж сто разів почути

(народна мудрість)

           Очі - це дзеркало нашої душі. Коли погляд випромінює здоровий і чистий блиск, про здоров'я можна сказати, що воно відмінне. Особливо нас радує живий і яскравий погляд наших дітей. Турбота про зір вихованців у закладі дошкільної освіти № 25 є для нас, вчителів-дефектологів, першорядним завданням, адже майже 90% інформації ми отримуємо безпосередньо через очі. У двох спеціальних групах для дітей з порушеннями зору ми здійснюємо корекційно-відновлювальну роботу, спрямовану на розвиток зорових функцій, сенсорики та дрібної моторики, просторової та соціально-побутової орієнтації.

         Свою роботу націлюємо на формування у дитини цінності здоров'я, почуття відповідальності за здоровий спосіб життя, який базується на прикладі збереження зору.

         Надзвичайно важливого значення для зміцнення очних м'язів та їх рухливості надаємо зоровій гімнастиці та різноманітним тренувальним вправам, які проводимо з вихованцями щоденно і систематично та в ігровій формі:

. ігрова п’ятихвилинка з різними предметами;

· використання зорових тренажерів (індивідульні, стельові, настінні);

· гімнастика за словесною інструкцією, з віршами;

· з опорою на схему і зорові мітки;

· електронна гімнастика.

        Дітям подобається проведення гімнастики для очей як цікавої гри, яка виховує впевненість у собі, чого так не вистачає нашим дітям із порушеннями зору.

         Ось так ми граємо - зір виправляємо!

Засідання  семінару "Журнал-порадник  для вихователів спеціальних груп для дітей з порушеннями зору  "Вчись, знай, бережи!"" 

       Проведено перше засідання  семінару "Журнал-порадник  для вихователів спеціальних груп для дітей з порушеннями зору  "Вчись, знай, бережи!"" 

   Напередодні зустрічі педагоги взяли участь в опитувальнику "Коло проблем, що стоять перед педагогами спеціальних груп", що дало можливість вчителям-дефектологам  врахувати актуальні питання та внести відповідні корективи до змісту подальших засідань, з метою досягнення найбільшої ефективності у роботі семінару.

       Учасники зустрічі мали змогу переглянути змістовну відеопрезентацію, в якій вчителі-дефектологи розкрили характер первинних та вторинних порушень у дітей з вадами зору, а також отримали рекомендації щодо обладнання робочих місць вихователя спецгрупи, підготовки та структури побудови  занять.

      Надали дієві поради щодо дотримання  спеціальних принципів та підходів до організації освітньо-виховного процесу у групах для дітей з порушеннями зору.

    Акцентували увагу на основні вимоги до спеціального дидактичного матеріалу, що використовується під час корекційної роботи як з усіма дітьми так і  індивідуально.

Відео-презентація "Дидактична торбинка - для дітей родзинка"
Зорова гімнастика для малят

Шановні відвідувачі!

Завжди будемо раді бачити Вас своїми гостями!

Маємо надію на тісну та плідну співпрацю!

bottom of page